Hoşgeldiniz,

İnsan yaşamını güzelleştiren, bale, dans, tiyatro, müzik , gibi sanat dallarında eğitim verirken, insan sağlığını ve zihnini olumlu yönde etkileyen, pilates, yoga , kişisel gelişim eğitimleri ve seminerlerini, ayrıca doğal yaşam konularını içeren permakültür çalışmalarını sizlerle paylaşmaktan mutluyuz. Aynı zamanda kaliteli temsil anlayışıyla, bir çok gösteriyi bünyemizde barındırarak, çok sayıda dans/sirk/gösteri gurubumuz ile dans organizasyon alanında hizmet vermekteyiz.

Era sanat olarak, sanatın, bir insanın ömrünü harcayabileceği nadide değerlerden olduğuna, sanatta ve hayatın her dalında tüketici değil ‘üretici’ olmak gerektiğine inanıyoruz. Ülkemizde enstruman çalan çok sayıda birey varken, üreten, beste yapan az sayıda insan vardır. Ülkemizde çok sayıda oyuncu varken, oyun yazarları daha az sayıdadır. Hangi branşa bakarsak bakalım, sanat ile ilgilenen insanların çok az bir bölümünün yaratıcı ve üretici olduğunu görüyoruz. Sizce bunun nedeni, sanatta üretim metodlarının öğretilmemesi , yaratıcılığa teşvik edilmemesi olabilir mi?

Bizce cevap eğitimdedir. Bu sebeple okulumuzdaki her program, o dalı destekleyen yan dersler ile zenginleştirilmiştir. Müzik derslerine gelen öğrencilerimiz, çalacakları ensturumanı öğrenirken, müziğin matematiği olan solfeji, armoniyi ve beste yazımının yöntemlerini de öğrenirler. Baleye gelen öğrencilerimiz modern danstan, koreografi oluşturmaya kadar, bir çok konuda ders alırlar. Tiyatro ya gelen öğrencilerimiz doğaçlamadan, nefes kontrolüne kadar bir çok branş ile tanışırlar. Kısacası her branş , öğrencilerimizin en donanımlı şekilde yetişmesi için zenginleştirilmiş, yaratıcılığı geliştirecek ve üreticiliğe yönlendirilecek şekilde düzenlenmiştir.

Peki ya yaşadığımız dünya? Biz insanoğlu olarak çevremizi kirletip, dünyayı her anlamda tüketirken, çocuklarımızın daha iyi davranmasını nasıl bekleriz? Yaşadığımız dünyada verdiğimiz zararı minimuma indirmekten hepimizin sorumlu olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda çocuklar ve yetişkinler için düzenlediğimiz ekolojik yaşam ve permakültür eğitimlerini sitemizden takip edebilir, dost siteleri ziyaret ederek de daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ayrıca yaşam koçluğundan, iletişim tekniklerine kadar pek çok farklı alanda seminerlerimizi , kişisel gelişim sayfamızdan takip edebilir, makalelere ulaşabilirsiniz.

Öğretmenlerimiz konusunda uzman, deneyimli olmanın yanı sıra, işini gerçekten severek yapan güçlü bir kadrodan oluşmaktadır.

Yaşamı güzelleştiren değerleri sizlerle paylaşmaktan mutluyuz.

BURCU KALAYCIOĞLU / KURUCU, BALE VE PİYANO ÖĞRETMENİ

Era Sanat’ın kurucusu Burcu Kalaycıoğlu Bilen,  Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı piyano anasanat dalı ve Yıldız Teknik Üniversitesi Modern dans anasanat dalı mezunu olarak çift anadal mezunudur.

 Çagdaş Bale Topluluğu ve Anadolu Ateşi başta olmak üzere bir çok önemli projede yurtiçi ve yurtdışında dans etmiştir.  Royal Academy of Dance ve Vaganova Bale eğitim müfredatlarının ikisine de hakimdir. Ayrıca Vaganova bale pedegojik formasyon eğitimini tamamlayarak Vaganova bale eğitimi  sınav yetkinliğini almıştır.

Yurtdışında modern dans, ve bale adına bir çok önemli isimle çalışan Bilen’in dans ettiği ve eğitim aldığı önemli festival ve eğitim programlarından bazıları;  İsviçre Geneve’de  ‘Ecole de Danse de Geneve’ eğitim programı, Romanya’da  ’Microcobis Dance Company’ ,  Avusturya Viyana’da  ‘ İmpulstanz Dance Festivali’,  Hollanda Den Haag’da, Avrupa’nın en iyi dans topluluklarından biri olan ‘Netherlands dance theather’ın düzenlediği eğitim programlarına katılarak,  klasik bale, modern dans, doğaçlama, pilates  ve Jiri Kylian Repertuvar çalışarak  sahne almıştır.

Hindistan’da 4 ay kalarak, bir çok ashramı ziyaret etmiş, çeşitli meditasyon ve yoga tekniklerini öğrenmiş ve Yoga Alliance onaylı, Himalaya Yoga Valley Ashtanga Yoga öğretmenlik kursunu tamamlamıştır.

 Anadolu Ateşi çocuk gurubu eğitmenliği, Ebru Bale Okulu bale eğitmenliği, ‘Geleceğin Yıldızları’ dans eğitmenliği,  gibi pek çok kurumda öğretmenlik yapan Bilen,  hala öğrenmeye ve öğretmeye devam etmektedir.